Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu grodziskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OLSZEWSKA Marzena: pozycja 1 : 2,18% (2 373 głosów)
- BANASIAK Bogdan Józef: pozycja 2 : 2,18% (2 373 głosów)
- WIĄCKOWSKA Iwona Jolanta: pozycja 3 : 2,18% (2 373 głosów)
- TUSZYŃSKA Bożena Janina: pozycja 4 : 2,18% (2 373 głosów)
- WIŚNIEWSKI Tadeusz: pozycja 5 : 2,18% (2 373 głosów)
- ZDUNEK Roman: pozycja 6 : 2,18% (2 373 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PRĘDKOPOWICZ Daniel Krzysztof: pozycja 1 : 1,04% (1 125 głosów)
- OLSZEWSKA Wiktoria: pozycja 2 : 1,04% (1 125 głosów)
- ZBYSZYŃSKI Michał: pozycja 3 : 1,04% (1 125 głosów)
- MILCZAREK Elżbieta Anna: pozycja 4 : 1,04% (1 125 głosów)
- ORACKA Agnieszka: pozycja 5 : 1,04% (1 125 głosów)
- WESOŁOWSKA-SZOSTEK Monika: pozycja 6 : 1,04% (1 125 głosów)
- KOZAK Adam Karol: pozycja 7 : 1,04% (1 125 głosów)
- MAMCARZ Paweł Jerzy: pozycja 8 : 1,04% (1 125 głosów)
- WINIARSKA Maja Magdalena: pozycja 9 : 1,04% (1 125 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RADZIEWICZ Jakub: pozycja 1 : 1,99% (2 157 głosów)
- KALICIŃSKA Halina: pozycja 2 : 1,99% (2 157 głosów)
- SKALSKI Cezary Piotr: pozycja 3 : 1,99% (2 157 głosów)
- ROGOWSKA Ewa Anna: pozycja 4 : 1,99% (2 157 głosów)
- ZAGÓRSKI-OSTOJA Jan Edward: pozycja 5 : 1,99% (2 157 głosów)
- CICHOWSKA Małgorzata Janina: pozycja 6 : 1,99% (2 157 głosów)
- STRZELECKI Piotr Arkadiusz: pozycja 7 : 1,99% (2 157 głosów)
- ZACNY Małgorzata: pozycja 8 : 1,99% (2 157 głosów)
- BRZÓSKA Małgorzata Aleksandra: pozycja 9 : 1,99% (2 157 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD:
- KUREK Katarzyna: pozycja 1 : 0,75% (810 głosów)
- CHMIEL Iwona Mariola: pozycja 2 : 0,75% (810 głosów)
- MYRCHA Anna Maria: pozycja 3 : 0,75% (810 głosów)
- POKROPEK Katarzyna Maria: pozycja 4 : 0,75% (810 głosów)
- MADI Karolina Marta: pozycja 5 : 0,75% (810 głosów)
- SZUSTAKOWSKI January Adam: pozycja 6 : 0,75% (810 głosów)
- MARSZAŁEK Tomasz: pozycja 7 : 0,75% (810 głosów)
- BIELAWSKI Radosław: pozycja 8 : 0,75% (810 głosów)
- GRYŻEWSKI Andrzej Henryk: pozycja 9 : 0,75% (810 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GRODZISKA:
- WIEŻBICKI Marek Zdzisław: pozycja 1 : 5,89% (6 398 głosów)
- PIENIĄŻEK Paweł: pozycja 2 : 5,89% (6 398 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Michał Sławomir: pozycja 3 : 5,89% (6 398 głosów)
- SĘDZIŃSKA Małgorzata Barbara: pozycja 4 : 5,89% (6 398 głosów)
- HARDT Wojciech Robert: pozycja 5 : 5,89% (6 398 głosów)
- POKROPEK Danuta Beata: pozycja 6 : 5,89% (6 398 głosów)
- RUTECKA Agnieszka: pozycja 7 : 5,89% (6 398 głosów)
- BŁAHUTA Ewa Beata: pozycja 8 : 5,89% (6 398 głosów)
- MAZUR Marcin Łukasz: pozycja 9 : 5,89% (6 398 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIADERNY Piotr: pozycja 1 : 3,7% (1 555 głosów)
- POŚNIAK Agnieszka: pozycja 2 : 3,7% (1 555 głosów)
- GIERS Ewa Barbara: pozycja 3 : 3,7% (1 555 głosów)
- ŚLEDŹ Artur: pozycja 4 : 3,7% (1 555 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MANDELSKA Magdalena: pozycja 1 : 1,57% (661 głosów)
- KIERSKA Sandra: pozycja 2 : 1,57% (661 głosów)
- GUTKOWSKI Łukasz: pozycja 3 : 1,57% (661 głosów)
- MARCZYŃSKA Dagmara: pozycja 4 : 1,57% (661 głosów)
- TRZASKOWSKI Patryk: pozycja 5 : 1,57% (661 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOWALSKI Maciej Jakub: pozycja 1 : 4,11% (1 726 głosów)
- LASEK Michał Andrzej: pozycja 2 : 4,11% (1 726 głosów)
- FIGARSKA-WOLERT Barbara: pozycja 3 : 4,11% (1 726 głosów)
- CHOJNICKA Monika Agnieszka: pozycja 4 : 4,11% (1 726 głosów)
- OWCZAREK Krystyna Maria: pozycja 5 : 4,11% (1 726 głosów)
- MARKOWSKI Marcin: pozycja 6 : 4,11% (1 726 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD:
- TUSZYŃSKI Henryk Eugeniusz: pozycja 1 : 2,12% (890 głosów)
- KOWALSKA Anna Agnieszka: pozycja 2 : 2,12% (890 głosów)
- ŁATACHA Daniel: pozycja 3 : 2,12% (890 głosów)
- BOROWSKA Maja Zuzanna: pozycja 4 : 2,12% (890 głosów)
- NERKOWSKA Karolina Maria: pozycja 5 : 2,12% (890 głosów)
- KACZMAREK Tomasz Robert: pozycja 6 : 2,12% (890 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA GRODZISKA:
- PIETRASZEK Sławomir Jacek: pozycja 1 : 6,67% (2 802 głosów)
- WĄSIK Agnieszka: pozycja 2 : 6,67% (2 802 głosów)
- BIEŃKOWSKI Michał Marian: pozycja 3 : 6,67% (2 802 głosów)
- BAJKOWSKA Bożena Katarzyna: pozycja 4 : 6,67% (2 802 głosów)
- BUKOWSKA Ksenia Agnieszka: pozycja 5 : 6,67% (2 802 głosów)
- KRAJEWSKI Przemysław: pozycja 6 : 6,67% (2 802 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWECKI Robert Dawid: pozycja 1 : 4,25% (1 834 głosów)
- WOLSKA-ZDUNEK Elżbieta Maria: pozycja 2 : 4,25% (1 834 głosów)
- LESZKOWICZ Jacek Aleksander: pozycja 3 : 4,25% (1 834 głosów)
- MŁOTKOWSKA Małgorzata Aleksandra: pozycja 4 : 4,25% (1 834 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SKAJEWSKA Adriana Elżbieta: pozycja 1 : 1,8% (777 głosów)
- WIĄZOWSKA Dorota Honorata: pozycja 2 : 1,8% (777 głosów)
- WIĄCEK Paweł: pozycja 3 : 1,8% (777 głosów)
- KOBUS Oliwia Magdalena: pozycja 4 : 1,8% (777 głosów)
- WOSZCZYK Paweł: pozycja 5 : 1,8% (777 głosów)
- BORKOWSKI Andrzej: pozycja 6 : 1,8% (777 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DEMSKA-OLBRYCHSKA Krystyna Maria: pozycja 1 : 5,68% (2 450 głosów)
- AUGUŚCIK Andrzej: pozycja 2 : 5,68% (2 450 głosów)
- SANKIEWICZ Maksymilian Józef: pozycja 3 : 5,68% (2 450 głosów)
- KAMIŃSKA Justyna Patrycja: pozycja 4 : 5,68% (2 450 głosów)
- NIEBRZYDOWSKI Marcin: pozycja 5 : 5,68% (2 450 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD:
- KAJAK Zbigniew Stanisław: pozycja 1 : 1,98% (854 głosów)
- SZYMANIAK Artur: pozycja 2 : 1,98% (854 głosów)
- BANASZEK Magdalena Agnieszka: pozycja 3 : 1,98% (854 głosów)
- OLCZAK Grzegorz: pozycja 4 : 1,98% (854 głosów)
- MELON Anna Małgorzata: pozycja 5 : 1,98% (854 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI POWIAT GRODZISKI:
- MECHOCKA Wioletta Małgorzata: pozycja 1 : 3,36% (1 452 głosów)
- GRADKOWSKA Barbara Ewa: pozycja 2 : 3,36% (1 452 głosów)
- KWIATEK Barbara Elżbieta: pozycja 3 : 3,36% (1 452 głosów)
- POMIANOWSKI Andrzej Mieczysław: pozycja 4 : 3,36% (1 452 głosów)
- DRELICHOWSKI Tomasz: pozycja 5 : 3,36% (1 452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- OWCZAREK Zofia Maria: pozycja 1 : 2,85% (1 229 głosów)
- KRZEMIŃSKI Aleksander Andrzej: pozycja 2 : 2,85% (1 229 głosów)
- ŚMIECIŃSKA Monika Anna: pozycja 3 : 2,85% (1 229 głosów)
- NOWAK Ryszard: pozycja 4 : 2,85% (1 229 głosów)
- SZMAJDOWICZ Monika: pozycja 5 : 2,85% (1 229 głosów)
- DĄBRÓWKA Łukasz Julian: pozycja 6 : 2,85% (1 229 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJDAN Adam: pozycja 1 : 4,01% (1 520 głosów)
- ŁUKOMSKI Mateusz Krzysztof: pozycja 2 : 4,01% (1 520 głosów)
- MARKOWSKA Barbara: pozycja 3 : 4,01% (1 520 głosów)
- POGORZELSKA Ewa Marianna: pozycja 4 : 4,01% (1 520 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BRITMANN Jonathan Wilhelm: pozycja 1 : 1,63% (617 głosów)
- CIEPLAK Agnieszka Aneta: pozycja 2 : 1,63% (617 głosów)
- ZIELIŃSKA Monika: pozycja 3 : 1,63% (617 głosów)
- REZMER Janina Blanka: pozycja 4 : 1,63% (617 głosów)
- OLBORSKI Dominik Sebastian: pozycja 5 : 1,63% (617 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRYZIK Agnieszka Agata: pozycja 1 : 6,72% (2 550 głosów)
- JEZIOREK Przemysław Piotr: pozycja 2 : 6,72% (2 550 głosów)
- NOWAKOWSKA Karolina Maria: pozycja 3 : 6,72% (2 550 głosów)
- JEZIERSKI Stanisław Andrzej: pozycja 4 : 6,72% (2 550 głosów)
- MARKOWSKI Krzysztof Władysław: pozycja 5 : 6,72% (2 550 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD:
- STASZEWSKA Anna Maria: pozycja 1 : 1,52% (578 głosów)
- CZARNECKI Krzysztof Sławomir: pozycja 2 : 1,52% (578 głosów)
- DACHOWSKI Karol Artur: pozycja 3 : 1,52% (578 głosów)
- AFEK Anna Beata: pozycja 4 : 1,52% (578 głosów)
- POMORSKA Marta Olga: pozycja 5 : 1,52% (578 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- FILIPIAK Krzysztof: pozycja 1 : 6,92% (2 626 głosów)
- OLIZAROWICZ Andrzej: pozycja 2 : 6,92% (2 626 głosów)
- RAKOWIECKA Agnieszka: pozycja 3 : 6,92% (2 626 głosów)
- MŁYNARSKA Hanna Ewa: pozycja 4 : 6,92% (2 626 głosów)
- UTRATA Bożena Maria: pozycja 5 : 6,92% (2 626 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grodziskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CELUCH Joanna Małgorzata: pozycja 1 : 4,94% (1 314 głosów)
- GADOMSKI Stanisław Ireneusz: pozycja 2 : 4,94% (1 314 głosów)
- KUCNER Mieczysława Maria: pozycja 3 : 4,94% (1 314 głosów)
- KOWALCZYK Krzysztof Jacek: pozycja 4 : 4,94% (1 314 głosów)
- WRÓBLEWSKA Katarzyna Jolanta: pozycja 5 : 4,94% (1 314 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KAMIŃSKI Sławomir Aleksander: pozycja 1 : 6,66% (1 772 głosów)
- ŚWIDLICKI Bronisław Jerzy: pozycja 2 : 6,66% (1 772 głosów)
- ŁYSZKOWSKA Beata Zofia: pozycja 3 : 6,66% (1 772 głosów)
- FIRLEJ Teresa Renata: pozycja 4 : 6,66% (1 772 głosów)
- KAZANA Robert: pozycja 5 : 6,66% (1 772 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY SAMORZĄD:
- PIOTROWSKI Artur Piotr: pozycja 1 : 0,54% (143 głosów)
- KUCHARSKA Karina: pozycja 2 : 0,54% (143 głosów)
- SZMAJKOWSKA Iwona Katarzyna: pozycja 3 : 0,54% (143 głosów)
- GRZYBOWSKA Tatiana Katarzyna: pozycja 4 : 0,54% (143 głosów)
- SAWICKI Artur Zdzisław: pozycja 5 : 0,54% (143 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI POWIAT GRODZISKI:
- WACH Andrzej: pozycja 1 : 6,21% (1 651 głosów)
- WARDA Bartłomiej Maksymilian: pozycja 2 : 6,21% (1 651 głosów)
- ZARĘBSKA Dorota Elżbieta: pozycja 3 : 6,21% (1 651 głosów)
- ZAGÓRSKA Elżbieta Marianna: pozycja 4 : 6,21% (1 651 głosów)
- ŚLIWERSKI Łukasz: pozycja 5 : 6,21% (1 651 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- RELUGA Zbigniew: pozycja 1 : 2,06% (548 głosów)
- WÓJCIK Monika Agnieszka: pozycja 2 : 2,06% (548 głosów)
- LIPIŃSKI Tomasz Marcin: pozycja 3 : 2,06% (548 głosów)
- POŁEĆ Wiesława Małgorzata: pozycja 4 : 2,06% (548 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?